"Ekspert od opowiadania bajek" zdemaskowany. Dziennik "Liberation" donosi, że pewien francuski mitoman przez pięć lat wodził za nos największe amerykańskie media i znanych amerykańskich polityków, którzy zwracali się do niego o porady i opinie.

35-letni Alexis Debat przedstawiał się jako znany francuski dyplomowany ekspert od terroryzmu i spraw bezpieczeństwa. Współpracował z ABC, dawał wywiady innym wielkim sieciom telewizyjnym, publikował komentarze w „Finanacial Times" czy, „Internatonal Herald Tribune”.

W rzeczywistości był ekspertem w oszukiwaniu. Zgubiło go to, że zaczął publikować nieprawdziwe wywiady z osobistościami typu Bill Clinton, Alan Greenspan, Michael Bloomberg, Barack Obama.

Po odkryciu oszustwa, mężczyzna został zwolniony z prestiżowego Centrum Nixona i Uniwersytetu Waszyngtona, gdzie był… wykładowcą. Amerykańskie media, z którymi współpracował Debat zapowiedziały procesy - kłopot polega na tym, że "ekspert" zniknął z Waszyngtonu bez śladu tak szybko, jak się tam pojawił.