Młodszy syn prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego z pierwszego małżeństwa, Jean zaręczył się w niedzielę z Jessicą Darty, spadkobierczynią sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym. Huczne zaręczyny odbyły się w hotelu niedaleko merostwa w bogatym i eleganckim Neuilly-sur-Seine, pod Paryżem.

Było bardzo wesoło, ślub już wkrótce - powiedziała anonimowo osoba z otoczenia pary. Jean i Jessica najpewniej wezmą ślub na jesieni.

W poniedziałek zaledwie 21-letni Jean Sarkozy został wybrany na przewodniczącego Unii na rzecz Ruchu Ludowego w radzie generalnej departamentu Hauts-de-Seine. Młody Sarkozy przewodniczy już lokalnej UMP w Neuilly-sur-Seine, gdzie jego ojciec przez prawie 20 lat był merem. UMP ma w Neuilly prawie 4 tysiące członków.

Najstarszy syn Sarkozy'ego, z pierwszego małżeństwa - z Korsykanką Marie-Dominique Culioli - 22-letni Pierre nie poszedł w ślady ojca; obecnie pracuje nad wydaniem hiphopowego albumu, który ma się ukazać jesienią. Nicolas Sarkozy ma jeszcze jednego syna, 10-letniego Louisa, z drugiego małżeństwa - z Cecilią Ciganer-Albeniz.