7 kolejnych rannych w wypadku pod Grenoble w czwartek wróci do Polski - dowiedział się RMF FM. Ich stan na tyle się poprawił, że lekarze z Francji wyrazili zgodę na ich transport.

W szpitalu w Grenoble przebywa 14 uczestników pielgrzymki. Na oddziale intensywnej terapii pozostaje pięć osób. W Grenoble są już także polscy prokuratorzy i biegli. Zespół ma na miejscu tragicznego wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami w Alpach przyłączyć się do badań jego przyczyn i okoliczności.

Do tej pory, po tragicznym wypadku polskiego autokaru wróciło do kraju 10 pielgrzymów. Pięć osób przebywa w szpitalu, reszta jest już w domach.

W poniedziałek przed południem szpital w Zdunowie opuściła jedna z kobiet rannych w wypadku pod Grenoble. Pozostali ranni pielgrzymi - pięć osób - wciąż wymagają hospitalizacji. W Zdunowie przebywa czterech pacjentów, a w szpitalu w Stargardzie Szczecińskim jeden.

Pielgrzymi podróżowali po europejskich sanktuariach maryjnych. Gdy wracali z La Salette, w miejscowości Vizille w Alpach autokar uderzył na zakręcie w barierkę i stoczył się kilkadziesiąt metrów w dół, w dolinę rzeki. Zginęło 26 osób, 24 zostały ranne. Większość pielgrzymów pochodziła z woj. zachodniopomorskiego.