Zaledwie trzy dni po tym, jak lekarze zalecili brytyjskiej królowej co najmniej dwa tygodnie odpoczynku, 95-letnia Elżbieta II widziana była na terenie zamku w Windsorze za kierownicą swojego jaguara.


Królowa - w chuście na głowie i okularach przeciwsłonecznych - była jedyną osobą w samochodzie, ale być może towarzyszyły jej psy. Według stacji BBC monarchini często zabiera zwierzęta w ten sposób na spacery po okolicy.

W piątek wieczorem zaniepokojenie wywołała podana przez Pałac Buckingham informacja, że lekarze zalecili Elżbiecie II odpoczynek przez co najmniej następne dwa tygodnie i podejmowanie jedynie "lekkich obowiązków związanych z pracą za biurkiem"

Noc w szpitalu i odwołany udział w wydarzeniach

Elżbieta II w ostatnich dwóch tygodniach musiała odwołać udział w kilku zaplanowanych wydarzeniach, a jedną noc spędziła w szpitalu na badaniach.

Niespełna dwa tygodnie temu monarchini odwołała podróż do Irlandii Północnej, a później - udział w rozpoczętym w niedzielę ONZ-owskim szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow.

Wraz z podaną w piątek informacją o zaleconym przez lekarzy dwutygodniowym odpoczynku przekazano też, że Elżbieta II nie będzie mogła wziąć udziału w Festiwalu Pamięci, który odbędzie się w sobotę 13 listopada, ale - jak przekazano - ma ona "stanowczy zamiar" uczestniczyć w uroczystościach Niedzieli Pamięci następnego dnia, gdy oddawany jest hołd poległym w czasie obu wojen światowych. 

Królowa Elżbieta ma 95 lat. Na tronie zasiada od 6 lutego 1952 roku. Jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, a także najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.