8-letnia Julia z Niemiec została odnaleziona po dwóch dniach poszukiwań – poinformowała czeska policja. Dziewczynka zaginęła w górach, przy granicy z Niemcami w lesie, gdzie wybrała się na wycieczkę z rodziną. W akcji poszukiwawczej brały udział setki osób.

"Jestem całkowicie wstrząśnięty, ale szczęśliwy. To świetna wiadomość, na którą czekaliśmy od niedzieli" - powiedział gajowy Martin Semecký z Lasów Miejskich Domažlice, który odnalazł dziewczynkę.

Jak poinformował, Julia była ok 3,5 km od góry Čerchov.

Czeska policja poinformowała, że ośmiolatka została przekazana pod opiekę ratowników medycznych. Według nich dziewczynka była przytomna, wychłodzona i zmęczona. Nie miała obrażeń, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

8-letnia Julia zaginęła podczas weekendowej wycieczki z rodziną

Setki osób brały udział w poszukiwaniach 8-letniej Julii z Berlina, która w niedzielę zaginęła w górach na pograniczu Bawarii i Czech.

Dziewczynka była z rodzicami, bratem i kuzynem na wycieczce na górze Čerchov, najwyższym szczycie Lasu Górnego Palatynu.

Dzieci bawiły się w lesie i niebezpiecznie oddaliły od rodziców. Kiedy ci nie mogli znaleźć swoich pociech, poprosili o pomoc ratowników górskich.