Ma dwa lata, zielone oczy i piękne pręgowane futerko. Kotka Willow to nowa lokatorka Białego Domu. Oficjalnie przedstawiła ją w mediach społecznościowych Pierwsza Dama USA Jill Biden.

Willow została nazwana na cześć miasta, w którym dorastała Pierwsza Dama USA - Willow Grove w Pensylwanii. 

Rzecznik Jill Biden Michael LaRosa w komunikacie dla mediów poinformował, że przyjaźń Pierwszej Damy i kotki zaczęła się już kilkanaście miesięcy temu. Jill Biden i nowa lokatorka Białego Domu spotkały się w 2020 r. w Pensylwanii w czasie kampanii wyborczej. Kotka wskoczyła na scenę, na której przemawiała żona Joe Bidena i przerwała jej wystąpienie. Właściciel gospodarstwa, w którym doszło do tego spotkania, od razu zauważył, że kotka przywiązała się do pani Biden, w związku z tym podjęto decyzję, że trafi w jej ręce. 

Jak podaje CNN, przez ostatnie miesiące Willow mieszkała u znajomych Bidenów. Już w kwietniu Pierwsza Dama przyznała, że rodzina ma kota "czekającego w gotowości". W końcu nadszedł czas przeprowadzki czworonoga do Białego Domu. Rzecznik Jill Biden zapewnił, że Willow ma w nowym miejscu ulubione zabawki i smakołyki oraz odpowiednio dużą przestrzeń do eksplorowania. 

W Białym Domu parze prezydenckiej towarzyszą teraz dwa czworonogi. Oprócz kotki Willow mieszka tam jeszcze owczarek niemiecki o imieniu Commander. 

Amerykańskie media odnotowują, że Willow to pierwszy kot w Białym Domu po dłuższej przerwie. Ostatnią przedstawicielką tego gatunku w siedzibie prezydenta USA była kotka India, która towarzyszyła George'owi W. Bushowi.