Chcemy rozwiązać tę kwestię na drodze dyplomatycznej i bardzo nad tym pracujemy, ale wszystkie opcje są na stole – stwierdził amerykański prezydent George Bush, komentując sytuację w Iranie. W ten sposób nie wykluczył także operacji militarnej.

Amerykański przywódca stwierdził także, że potrzebny jest międzynarodowy front krajów, które „zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakim byłaby broń nuklearna w rękach Iranu”. Podkreślił, że USA współpracują w tej dziedzinie z Wielką Brytanią, Niemcami i Francją. Przypomnijmy, dwa ostatnie z tych państw były przeciwne amerykańskiej interwencji w Iraku.

Irańska armia jest wystarczająco potężna, by bronić kraju – powiedział w czasie parady wojskowej w Teheranie przywódca tego kraju Mahmud Ahmadinedżad. To kolejna iskra po jego deklaracji na temat udanego wzbogacenia przez Iran uranu. czytaj więcej

Świat usłyszał także kolejne deklaracje ze strony Iranu – przywódca tego kraju Mahmud Ahmadinedżad stwierdził, że Iran dysponuje silną armią, która jest gotowa do obrony kraju.