Kazimierz Marcinkiewicz - podczas swojej pierwszej zagranicznej wizyty w Brukseli - uspokajał Unię Europejską, co do kierunku rządów swojego gabinetu. Ale na tym nie koniec misji premiera - Londyn czeka.

Wizyta w Brukseli – jak donosi nasz reporter Konrad Piasecki - była pełna kurtuazyjnej dyplomacji i uspokajających zapewnień. Po rozmowach z naszym premierem szef Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barosso deklarował, że już nie ma wątpliwości, co europejskich planów gabinetu Marcinkiewicza.

Wśród tematów, o których rozmawiali politycy, pojawiły się także nasze eksportowo-graniczne zmagania z Rosją. Szef KE zapewniał Marcinkiewicza, że UE solidaryzuje się z nami w tej sprawie; ale za ciepłymi słowami konkrety nie poszły. Posłuchaj relacji reportera RMF Konrada Piaseckiego:

Wieczorem premier rozpoczał wizytę w stolicy Wielkiej Brytanii. Oficjalne rozmowy zaplanowano na jutro. Marcinkiewicz spotka się z brytyjskim premierem Tonym Blairem oraz złoży wizytę w Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.