Jaser Arafat zmarł na AIDS - twierdzi znany palestyński opozycjonista Ahmad Dżibril, który powołuje się na opinie współpracowników obecnego prezydenta Autonomii Palestyńskiej.

Według nich, w raporcie medycznym, przekazanym przez francuskich lekarzy, napisano, że przyczyną śmierci Arafata było właśnie AIDS.

Kiedy Abbas przyjechał do Damaszku ze swoją delegacją, zapytałem go: „Jak wygląda sprawa śledztwa w sprawie śmierci Arafata?”. Zapadła cisza, a potem jeden z nich odparł: „Szczerze mówiąc, Francuzi przekazali nam raport medyczny, w którym napisano, że przyczyną śmierci był AIDS - słowa Dżibrila cytuje izraelski dziennik „Israel Today”.

Arafat zmarł po długiej agonii 11 listopada 2004 r. w szpitalu wojskowym w Percy, na przedmieściach Paryża, pochowano go w Ramallah. Już dawno spekulowano, że palestyński przywódca, który utrzymywał liczne kontakty seksualne, zaraził się AIDS. Wielu Palestyńczyków jest jednak przekonanych, że został otruty przez Izrael, który uznawał go za przeszkodę na drodze do pokoju.