Lubelska policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie znieważenia nauczyciela szkoły zawodowej w Rykach. Na razie za obrażanie pedagoga odpowiedziało trzech dziewiętnastolatków. Dostali kary więzienia w zawieszeniu i grzywny. Mają też przeprosić nauczyciela.

On tłumaczył, że to wybryk młodzieńczy. Dyrektorce powiedział, że przeprosi nauczyciela - mówi reporterowi RMF FM Krzysztofowi Kotowi matka jednego z ukaranych uczniów:

Starosta powiatu ryckiego w trybie pilnym zwołał naradę dyrektorów szkół. Do piątku ma powstać procedura postępowania w przypadku, gdy nauczyciel jest znieważany przez uczniów.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jak te procedury będą wyglądać. Założenie jest następujące – uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Jeśli jednak do nich dojdzie, to odpowiednio zareagować. Jak w takiej sytuacji powinien zachować się nauczyciel - czyli kogo powiadomić w pierwszym przypadku. Uświadomić nie tylko nauczycieli, ale również i uczniów jakie są konsekwencje - mówi Krzysztof Uznański, wicestarosta rycki.

W tym konkretnym przypadku, konsekwencje poniosą nie tylko uczniowie. Będę chciał, żeby pani dyrektor wyciągnęła jakieś konsekwencje również w stosunku do nauczyciela prowadzącego te zajęcia - dodaje starosta. Nie wiadomo na razie jakie to będą konsekwencje. Jutro szkoły w powiecie będzie wizytowała wicekurator oświaty z Lublina. Jej spostrzeżenia z pewnością zostaną wzięte pod uwagę.