Fotel szefa policji tylko dla wysokiego oficera, więcej możliwości stosowania podsłuchu i nowe instrumenty do walki ze stadionowymi bandytami - to najważniejsze założenia szykowanych w MSWiA zmian w ustawie o policji. Napisała o nich dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Reporter RMF FM ustalił, że to dopiero wstępny projekt, konsultowany teraz przez policyjne związki zawodowe.

Proponowane zmiany bardzo podobają się policjantom. Mają doprowadzić do tego, żeby policjanci nie bali się interweniować. Teraz przeciw funkcjonariuszom w całej Polsce toczy się ponad dwa tysiące postępowań. I to nie tylko z tytułu interwencji, czy skutków interwencji policyjnej - podkreśla szef NSZZ Policjantów Antoni Duda:

Szersza paleta środków przymusu, np. pirotechnicznych i chemicznych, ma się znaleźć w ustawie dla lepszego zabezpieczania meczów piłkarskich podczas Euro 2012, ale niewykluczone, że do tego czasu w MSWiA zostanie napisana zupełnie nowa ustawa o policji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma przygotowana w przyszłym roku.