Mazur nie jest ostatnim ogniwem w zbrodniczym łańcuchu - tak sprawę biznesmena podejrzanego o zlecenie zabójstwa szefa polskiej policji widzi minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro liczy na to, że jeśli dojdzie do ekstradycji biznesmena, ten podejmie współpracę z polskim wymiarem sprawiedliwości.

Jeśli dojdzie do ekstradycji, Mazur na pewno wynajmie najlepszych adwokatów. Stronę polską reprezentować będzie amerykański prokurator Mitch Mars. Były komendant chicagowskiej policji, Ryszard Brzęczek, który zna Marsa osobiście, ma o nim jak najlepszą opinię.

Prokurator Mitch Mars to prawnik zaprawiony w bojach, weteran procesów mafijnych i związanych z przestępczością narkotykową. Ryszard Brzęczek miał z nim do czynienia zarówno jako szef tamtejszej policji, drugiej co do wielkości po nowojorskiej, jak i teraz jako prawnik.

Brzęczek jest optymistą. Wybór prokuratora Marsa wróży sprawie dobrze, choć niczego nie przesądza. Jak powtarzają amerykańscy prawnicy, najważniejsze jest, aby ostateczny wiosek, który ma przedstawić strona polska, był wręcz idealny. W przeciwnym razie prawnicy Mazura mogą zażądać jego oddalenia ze względów czysto proceduralnych.