Nadeszła zima. Intensywne opady śniegu, i burze śnieżne zapowiadają synoptycy w Trójmieście. Jak informuje reporter RMF FM, wszystkie drogi na Pomorzu są jednak przejezdne. Ślisko jest na obwodnicy Trójmiasta i drogach lokalnych. Ciężko jeździ się też w Warmińsko – Mazurskiem. Niebezpiecznie jest również koło Elbląga na drodze krajowej nr 22, prowadzącej do przejść granicznych w Gronowie i Grzechotkach.

W Małopolsce, choć spadło w nocy ponad 10 cm śniegu, wszystkie drogi są przejezdne. Nie oznacza to jednak, że kierowcy nie będą mieli kłopotów. Zaskoczyć mogą przede wszystkim drogi osiedlowe. Leży na nich śliski, ubity śnieg, a jeżeli jest na nich podjazd, mogą okazać się przeszkodą nie do pokonania.

Główne ulice są w dużo lepszym stanie, ale lepiej jeździć tymi, którymi kursuje komunikacje miejska. Te są na pewno posypane. Poza dużymi miastami, na otwartych przestrzeniach można wpaść w zamiecie śnieżne. Drogi w okolicach Nowego Targu, Nowego Sącza i Zakopanego są białe i pokryte błotem pośniegowym. Trzeba tam uważać na samochody ciężarowe, które mają spore problemy z podjazdami.

W Zachodniopomorskiem trzy miejscowości są bez prądu. Przede wszystkim zostały pozrywane przewody poprzez gałęzie ze śniegiem, przewróconych jest kilka słupów - powiedziała dziennikarzowi RMF FM Ewa Katulska z „Enei”:

Jak informują drogowcy, drogi krajowe i wojewódzkie na Pomorzu Zachodnim są przejezdne. Jednak na większości wojewódzkich dróg zalega cienka warstwa zajeżdżonego śniegu lub błota pośniegowego. Na drogach krajowych miejscami występuje błoto pośniegowe.

W zachodniej części regionu na drogach krajowych widać czarną nawierzchnię. Gorzej jest na południowym-wschodzie, gdzie występują błoto i zajeżdżony śnieg.