To nie sprzedaż gruntu, ale praw do wieczystego użytkowania na 90 lat - tak urzędnicy z Radomska tłumaczą reporterce RMF FM Agnieszce Wyderce i zbulwersowanym mieszkańcom miasta zagadkową transakcję. Pani prezydent wraz z prezesem miejskiej spółki - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - oddała w wieczyste użytkowanie działkę o powierzchni prawie 4 hektarów po cenie... ośmiu złotych za metr kwadratowy.

Próba sprzedaży wcześniej - wielokrotna - nie przynosiła skutku. Na takie rozwiązanie spółka zdecydowała się, argumentując to korzyściami ekonomicznymi - mówi naszej reporterce rzecznik Urzędu Miasta Sławomir Przybyłowicz. Z nim i naczelnikiem wydziału geodezji, Albertem Raczkiem, rozmawiała Agnieszka Wyderka:

Jak dowiedziała się nasza reporterka, dzierżawa ma potrwać 90 lat, ale w każdej chwili spółka może wykupić tereny na własność.

Sprawą zajmuje się już prokuratura. Interesuje się nią także Pełnomocnik Rządu ds. Walki z Korupcją. Dla przykładu powiem, że starostwo powiatowe – niecały kilometr od tego miejsca – sprzedało małą działkę za 1100 złotych za metr - powiedział w rozmowie z reporterką RMF FM Agnieszką Wyderką radny powiatu i mieszkaniec Radomska Krzysztof Zygma: