W całej Polsce obchodzono 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji na krakowskim Rynku Głównym zorganizowaliśmy I Ogólnopolskie śpiewanie biało-czerwonych przebojów z RMF FM! W sercu stolicy Małopolski zgromadziły się tłumy. Zabrzmiały największe polskie hity. Na scenie wystąpił m.in. zespół Perfect. Odbyła się też lekcja śpiewania patriotycznych piosenek.

W muzyczny sposób uczciliśmy wyjątkowe święto 11 listopada. Punktualnie o godzinie 15 ruszyło I Ogólnopolskie śpiewanie biało-czerwonych przebojów. Na scenie pojawił się Grzegorz Markowski z zespołem Perfect.

Muzycy razem z Wami zaśpiewali m.in. wielki przebój "Chcemy być sobą"! Wystąpiła także Ruda z Red Lips i Antek Smykiewicz. Koncert prowadził dziennikarz RMF FM Kamil Baleja.Rynek Główny w Krakowie szczelnie wypełnił się słuchaczami RMF FM. Przyszli na wspólne śpiewanie z całymi rodzinami: z dziećmi, bliskimi i przyjaciółmi. Wiele osób przyniosło ze sobą biało-czerwone flagi.

TUTAJ ZOBACZYSZ WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA 11 LISTOPADA! >>>

Pogoda nie odstraszyła publiczności, wspólnie rozgrzewaliśmy z nią atmosferę! ZOBACZCIE TO RAZ JESZCZE!

Biało-czerwone przeboje, a chwilę później - niesamowita Lekcja Śpiewania

W ramach biało-czerwonego śpiewania z RMF FM zorganizowaliśmy 62. Lekcję Śpiewania "Radosna Niepodległości". Artyści Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wspólnie ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewali najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki. Specjalnie z tej okazji przygotowano 6,5 tys. bezpłatnych śpiewników.

"Lekcja Śpiewania" to przewrotna forma koncertu polegająca na tym, że to nie artyści, ale właśnie publiczność jest głównym wykonawcą. Ale na scenie także pojawili się goście, między innymi studenci z zagranicy, którzy zmierzyli się z niełatwą polszczyzną w piosence "Przybyli ułani pod okienko".

Byliśmy także w Sulejówku

11 listopada RMF FM byliśmy z Wami także w Sulejówku podczas Festiwalu Niepodległościowego. Na scenie wystąpili m.in. Kasia Kowalska, Zakopower, Gaba Kulka, Lora Szafran, Karim Martusewicz z VOO VOO, Sylwia Wiśniewska, Tomasz Makowiecki, Anna Cieślak.

W ramach "Niepodległościówki" zorganizowaliśmy piknik historyczny. Przygotowaliśmy dla Was także słodką niespodziankę - ciastka "Niepodległościówki".

(łł)