Trzy osoby zostały ranne w wypadku na drodze wylotowej z Olsztyna do Mrągowa. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i ciężarówka. Droga jest całkowicie zablokowana – policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Nikielkowo.

Zablokowany jest też przejazd przez Trójmiasto na wysokości Sopotu-Wyścigi. Na Alei Niepodległości był wypadek. Zablokowany jest pas w kierunku Gdyni i część pasa w kierunku przeciwnym. Utrudnienia mogą potrwać kilkadziesiąt minut.

Utrudnienia są również na trasie Wrocław-Poznań. W Ligocie Wielkiej zderzyły się dwa samochody. Droga jest zablokowana, ale policja już zorganizowała objazdy.

To jeden z najbardziej bezpiecznych weekendów kwietnia – tak o pierwszych 3 dniach tegorocznej majówki mówią policjanci. Najwięcej wypadków było w piątek, a najtragiczniejsze, z największą liczbą zabitych, były wczoraj.

O bezpieczeństwie na drogach mogły zadecydować włączone przez wszystkich światła. Wpływ miała także świadomość wśród kierowców, że jedna czwarta Polaków wyruszy gdzieś na majówkę, a spora część pojedzie samochodem i może dlatego warto za kierownica się skoncentrować. Poza tym codziennie porządku pilnuje 10 tys. policjantów.

Największy tłok na trasach panował w piątek. W 127 wypadkach zginęło wtedy 12 osób. Tylko wczoraj życie straciło 16, a w ciągu całego weekendu w 367 wypadkach było 38 zabitych i 489 rannych.

24-godzinne sądy będą miały co robić, bo liczba pijanych kierowców rośnie: w sumie prawie 1300 pijanych usiadło za kółkiem.

Dziś, jutro i pojutrze raczej będzie spokojniej. Już widać, że zmniejszą się korki w miastach – dzisiejsza trasa do centrum Warszawy zamiast godziny zajmuje 20 minut.