Od 1 listopada działalność oddziału neurologicznego szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu jest zawieszona - poinformowała Barbara Pawlos z NFZ w Opolu. Do ograniczenia działalności przygotowuje się Brzeskie Centrum Medyczne.

Powodem zawieszenia działalności oddziału neurologicznego w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu jest brak lekarzy. Pacjenci, którzy przebywają na oddziale są wypisywani lub przewożeni do innych placówek. Zgodnie z przepisami, oddział jest zawieszony na dwa tygodnie, jednak termin ten może być przedłużany.


Z powodu braku lekarzy od września jest zawieszony oddział pediatryczny szpitala w Głubczycach. Do tej pory dyrekcji szpitala nie udało się znaleźć lekarzy, którzy uzupełniliby niedobory kadrowe.

Do ograniczenia swojej działalności przygotowuje się Brzeskie Centrum Medyczne, które zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. W ramach zaakceptowanego przez radę powiatu programu naprawczego ma zostać zamknięty oddział psychiatryczny, likwidacji ulegnie także bakteriologia w szpitalnym laboratorium oraz punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej w Grodkowie.