4 osoby nie żyją i tyle samo jest rannych po wypadku na drodze krajowej nr 5 Bydgoszcz-Poznań. Droga jest zablokowana, policja kieruje na objazdy.

Niewykluczone, że wypadek był skutkiem złej pogody – powiedzieli reporterowi RMF FM strażacy, którzy uczestniczą w akcji. Prawdopodobnie wypadek spowodował kierowca busa - prowadził zbyt szybko. Mikrobusem jechali pracownicy pobliskiej firmy. W sumie w aucie przeznaczonym dla 6 osób było ich 8.

W tym rejonie jest ślisko, pada śnieg z deszczem, wielu miejscach zalega błoto pośniegowe. Taka aura jest zdradliwa – kierowcy nie spodziewają się, że drogi mogą być aż tak śliskie. Nawierzchnia jest czarna, kierowcy pozwalają sobie więc na szybką jazdę. Poza tym wielu z nich zapewne zmieniło już opony na letnie.

O tym, że warunki są trudne świadczy fakt, że w tym samym czasie w okolicach Żnina doszło jeszcze do trzech innych wypadków. Wszystkie wydarzyły się na drogach lokalnych.

W okolicy Barcina zderzył się bus przewożący ludzi z autobusem. Trwa tam akcja ratownicza, nie jest jeszcze znany bilans wypadku.

Zablokowana jest także droga krajowa nr 3 na obwodnicy Międzyrzecza w Lubuskiem. W wyniku zderzenia samochodów osobowych 2 osoby są ranne.