Miejscami mogą dziś pojawić się marznące opady deszczu. Lokalnie mocno ograniczona będzie też widzialność - ostrzegają synoptycy. Śnieg nie będzie już tak intensywny, ale wciąż będzie sypał. W ciągu dnia termometry pokażą od +1 do -3 stopni Celsjusza.

Na zachodzie kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem. W czwartek śnieg możliwy m.in. na południu Polski. Lokalnie w Małopolsce oraz na Podhalu na drogach trudne warunki. 

Nie lepiej jeździ się też w Świętokrzyskiem. Od rana w regionie pada marznący deszcz. Synoptycy przestrzegają, że opady mogą występować do wieczora.

Drogi krajowe i wojewódzkie w woj. świętokrzyskim są przejezdne, ale nawierzchnie miejscami mogą być bardzo śliskie.

W czwartek rano ostrzeżenie przed marznącymi opadami dla regionu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy prognozują, że do godziny 18 w Świętokrzyskiem mogą występować opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc.

Co czeka nas w nocy?

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie przeważnie duże, rozpogodzenia możliwe w górach i rejonach podgórskich. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie, południu i w centrum kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego, powodującego gołoledź. 

Lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. 

Temperatura minimalna od -11 st.C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około -4 st.C w centrum, do -1 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.