Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych po zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Świerklanach w woj. śląskim. Jeden z kierowców wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Policja ostrzega, że drogi, choć czarne, są bardzo śliskie.

Na Śląsku doszło też do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem autobusu. Kierowca wpadł w poślizg i wjechał w wiatę przystankową, w której była jedna kobieta. Na szczęście z niegroźnymi obrażeniami trafiła do szpitala i po opatrzeniu przez lekarzy wyszła do domu. Kierowca był trzeźwy.

10 osób zginęło, a 140 zostało rannych w 93 wypadkach drogowych, do których doszło w wigilię na polskich drogach. Policja apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z pedału gazu, ponieważ brawura była najczęstszą przyczyną tych tragedii.

W sumie od przedświątecznego piątku do dziś w 490 wypadkach zginęło 51 osób, a 627 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1151 nietrzeźwych kierowców.

W okresie świąteczno-noworocznym na polskich drogach jest więcej patroli policyjnych. Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole, przede wszystkim prędkości i trzeźwości kierowców. Kontrolują również sposób przewożenia dzieci, stan techniczny aut i zapięcie pasów.