Tragiczny wypadek w miejscowości Dobrzeszów w powiecie kieleckim w woj. świętokrzyskim. Nie żyje 70-letni mężczyzna, który został przygnieciony przez ciągnik. To kolejny śmiertelny wypadek, który wydarzył się podczas prac polowych w woj. świętokrzyskim w ciągu dwóch dni.

Do zdarzenia doszło około godziny 17. Z informacji przekazanych ratownikom wynikało, że ciągnik rolniczy przewrócił się na 70-letniego mężczyznę. Na miejsce pojechały trzy zastępy straży pożarnej. Kiedy przyjechali ratownicy, rolnik został już wydobyty spod maszyny. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym próbował wyciągnąć inny traktor unieruchomiony na polu uprawnym. Maszyna, którą prowadził, w pewnym momencie się przewróciła i przygniotła rolnika

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy strażacy interweniowali dziesięć przy wypadkach, do których doszło w trakcie wykonywania prac polowych. Sześć osób zginęło. Do ostatniego wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Wójcza w pow. buskim. 26-letni mieszkaniec gminy Solec-Zdrój został wciągnięty za ubranie przez wałek łączący kombajn z ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna zginął na miejscu.