Dwie osoby zginęły w czwartek wieczorem w wyniku potrącenia przez pociąg na szlaku kolejowym w Dąbrowie Górniczej – podały w piątek rano służy kryzysowe wojewody śląskiego. Jak podaje policja, ofiarami wypadku są 69-latka i jej 45-letnia córka.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), do potrącenia dwóch osób przez pociąg Intercity doszło w czwartek przed godz. 21 na szlaku kolejowym Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Dąbrowa Górnicza.

Asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej powiedział, że informację o potrąceniu na wysokości przejazdu kolejowego przy ul. Urbańskiego policjanci otrzymali po 21. Jak się okazało, ofiarami były dwie osoby - matka z córką. Zostały potrącone przez pociąg Pendolino relacji Gdynia-Bielsko Biała - powiedział policjant. Starsza z ofiar miała 69 lat, a młodsza 45.

Czynności śledczych na miejscu zakończyły się po północy. Z policjantami pracował prokurator, który zarządził sekcje zwłok - dodał Osmólski.

Jak podało WCZK, przerwa w ruchu pociągów trwała do pierwszej w nocy. Na czas wstrzymania ruchu kolejowego w tym miejscu Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kraków: Wybuch gazu w hucie ArcelorMittal