Synoptycy ostrzegają przed burzami, które w czwartek po południu i wieczorem oraz w nocy z czwartku na piątek wystąpią na obszarze województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i podkarpackiego. Burzom będzie towarzyszyć silny wiatr, deszcz i lokalnie grad.

Synoptycy ostrzegają, że podczas przejścia postępującego z zachodu układu frontów atmosferycznych punktowo może spaść od 30 do 50 mm deszczu, czyli od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy terenu. Wiatr może dochodzić do 70 km/h.

Skutkami burz mogą być połamane drzewa i gałęzie, uszkodzenia budynków czy utrudnienia w komunikacji. CZK ostrzega również przed piorunami, które mogą powodować pożary i stanowić zagrożenie dla życia.

Ponadto synoptycy ostrzegają, że w związku z burzami i opadami deszczu, lokalnie o natężeniu silnym, w dopływach środkowej Odry mogą wystąpić gwałtowne przybory wody. Największe wzrosty przewiduje się w dorzeczach Nysy Łużyckiej i Bobru. Lokalnie stany wody mogą osiągnąć stany okołoalarmowe.