Około 900 osób: uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach ustawiło się na boisku z cyframi, które są rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi. Zakończyła się próba pobicia rekordu Guinessa w prezentacji niezwykłej liczby, która ma dziś swoje święto.

Obecny rekord należy do mFundacji. W ubiegłym roku w Światowym Dniu Liczby Pi, w ramach pikniku matematycznego w Centrum Nauki Kopernik uczniowie i wolontariusze stworzyli łańcuch złożony z 627 osób, prezentując rozwinięcie liczby Pi.

Relację z ubiegłorocznego wydarzenia obserwowała dyrektorka katowickiej podstawówki. W tym roku szkolnym mamy ponad 900 uczniów, ponad 100 nauczycieli i ponad 30 pracowników administracji. Pomyślałam, że jest realna szansa pobicia rekordu - mówi Wioletta Baran. Dodaje, że dzisiejsze wydarzenie to okazja, by wszyscy uczniowie usłyszeli o liczbie Pi, bo w podstawie programowej jest dopiero w siódmej klasie. 

Czy udało się pobić rekord i czy Szkołą Podstawowa nr 27 zostanie wpisana do Księgi rekordów Guinessa? Dowiemy się za trzy miesiące.

Opracowanie: