Od Podkarpacia przez Małopolskę i Śląsk po Wielkopolskę; fatalne warunki drogowe panują na zachodzie i południu Polski. W wielu regionach non stop pada śnieg, a na jezdni zalega błoto pośniegowe. Jest więc bardzo ślisko i niebezpiecznie

Szczególnie trudna sytuacja panuje na południu Polski. Coraz gorsze warunki panują na trasach w województwie świętokrzyskim. Tam śnieg zamienił się w marznącą mżawkę i drogi są bardzo śliskie. Najgorzej jest w okolicach Buska Zdroju, między Skarżyskiem a Kielcami oraz w Opatowie. Fatalnie jeździ się po drogach w Małopolsce. Spory korek utworzył się chociażby na obwodnicy Krakowa. Stoją w nim przede wszystkim kierowcy zmierzający w stronę Zakopanego.

Poważne kłopoty czekają także podróżujących po Śląsku. Na autostradzie A-4 w kierunku Krakowa auta jadą w ślimaczym tempie. Problemy są także na krajowej „jedynce”; korki utworzyły się między Siewierzem a Podwarpiem w kierunku Katowic; samochody stoją także na odcinku Bielsko-Cieszyn w Grodzisku Śląskim. W obu przypadkach ruch blokują ciężarówki, które nie mogą wjechać pod wzniesienia. Z powodu dużego natężenia ruchu zablokowana jest droga z Bielska do Szczyrku. Utworzył się tam kilkukilometrowy korek.

Policja przypomina kierowcom tirów o obowiązku zakładania łańcuchów przeciwpoślizgowych na górskich odcinkach dróg.

Z powodu obfitych opadów śniegu sparaliżowane jest centrum Katowic; w Dąbrowie Górniczej doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autobusu PKS. Jeden z pasażerów autokaru jest lekko ranny.

W Wielkopolsce śnieg sypie od południa. Na wielu drogach zrobiło się ślisko – policja ostrzega kierowców podróżujących krajową „jedenastką” Poznań-Piła oraz „dziesiątką” Piła-Bydgoszcz. W miastach bardzo dużo – na szczęście niegroźnych – kolizji. Pługi i piaskarki stoją więc w korkach…

Śnieg pada także na Lubelszczyźnie, Mazowszu, w Łódzkiem czy Wielkopolsce. Na drogach - nawet głównych - leży gruba warstwa pośniegowego błota. W wielu regionach Polski drogi są bardzo śliskie. Policjanci proszą kierowców o przepuszczanie piaskarek i pługów śnieżnych.