Policjanci z Polski i Wielkiej Brytanii rozbili grupę przestępczą prowadzącą na Wyspach Brytyjskich agencje towarzyskie. We wspólnej akcji zatrzymano 6 Polaków.

Wspólna akcja polskich i brytyjskich służb na Wyspach. Rozbito grupę przestępczą, która prowadziła w Wielkiej Brytanii agencje towarzyskie. Zatrzymano łącznie 6 osób. To Polacy w wieku od 29 do 55 lat. 

5 osób wpadło na Wyspach. Jedna w Białymstoku - to mieszkaniec tego miasta, który był szefem grupy. Do niego też spływały pieniądze czerpane z nielegalnej działalności w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna inwestował te zyski między innymi w nieruchomości.

Wiadomo, że podejrzani działali od 2019 roku, głównie w Londynie. W agencjach zatrudniali kilkadziesiąt kobiet z różnych krajów. 

Sąd przychylił się do wniosku podlaskiego wydziału Prokuratury Krajowej i aresztował na 3 miesiące 32-letniego organizatora tego procederu. Grozi mu 10 lat więzienia. Osoby zatrzymane w Wielkiej Brytanii poniosą odpowiedzialność karną zgodnie z brytyjskim prawem.

Opracowanie: