To zdjęcie to prawdziwa fotograficzna perełka! Widać na nim samolot podchodzący do lądowania na Balicach, a w tle... Tatry. Moment uchwycił Jan Ulicki.

Pan Jan zrobił zapierające dech w piersiach zdjęcie w niedzielę. Wykonanie takiej fotografii planował od dawna. Przejrzystość powietrza na południu Polski pomogła spełnić mu to marzenie. 

Koło godziny 14 dostałem kilka informacji, że genialnie widać Tatry. (...) Dawno marzyło mi się zdjęcie samolotu na tle Tatr - niestety na oklepanej już miejscówce przy lotnisku to mi się nie udało. Natknąłem się jednak na fotografię Doroty ze Światy Barwne i tym sposobem, po krótkiej korespondencji udałem się do Zelkowa w Gminie Zabierzów - napisał pan Jan. Jak dodaje, Tatry stamtąd było widać jak na dłoni. Pozostało czekać na samolot. Ten pojawił się ledwie kilka minut po moim przyjeździe i mogłem cieszyć się takim oto kadrem - dodał. 

Zdjęcie upublicznił na portalu społecznościowym. Post zgarnął na Facebooku mnóstwo polubień i udostępnień.

Wiele osób pewnie będzie się zastanawiało, jak to możliwe, że góry wydają się tak bliskie. Jest to kwestia optyki i spłaszczenia perspektywy i oczywiście jedna z lepszych w tym roku przejrzystości powietrza - dodaje.