Rozpoczyna się gruntowna przebudowa Ronda Ofiar Katynia w Krakowie. W miejsce jednopoziomowego skrzyżowania powstanie trójpoziomowy węzeł komunikacyjny. Prace budowlane skutecznie utrudnią ruch drogowy w północno-zachodniej części miasta. Proponujemy alternatywne trasy, by ominąć skrzyżowanie.

Jadąc od strony Krzeszowic i Zabierzowa warto kierować się na Balice. Pierwszy wariant zakłada przejazd przez Szczyglice i wjazd do miasta ul. Balicką. To najlepsze rozwiązanie dla osób kierujących się w północne rejony miasta.

Osoby, które chcą do jechać do centrum Krakowa mogą wybrać wariant wjazdu do miasta ul. Olszaniecką i Królowej Jadwigi.

Trzeci wariant jest odpowiedni dla osób jadących w stronę Śródmieścia i Podgórza. Warto pojechać obwodnicą (kierunek Chyżne/Rzeszów) i wjechać do miasta na wysokości ul. Księcia Józefa.

Osoby jadące tranzytem z zachodu w kierunku Sandomierza (droga 79) powinny skorzystać z obwodnicy (kierunek Rzeszów), następnie jechać do końca autostrady A4 w Szarowie/Targowisku, a następnie skierować się na Niepołomice.

Jadący od Olkusza mogą wybrać zjazd na Trzebinię, a następnie na drogę wojewódzką 79 w kierunku Zbierzowa (ewentualnie wjazd na autostradę w Trzebini w kierunku Krakowa).