Trzeci weekend września zapowiada się pogodnie. Wygląda na to, że więcej słońca zobaczymy w niedzielę, a temperatury będą oscylować w granicach 17-21 stopni Celsjusza.


Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowa oraz północno-wschodnia jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy klin wyżu znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu wspomnianego klina wyżowego, w ciepłym i suchym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

Pogoda na sobotę

W sobotę pogodnie. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północy kraju do 21 st. C na zachodzie i południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 16 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

W Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 3 st. C do 8 st. C, w pasie nadmorskim od 9 st. C do 11 st. C, miejscami w obszarach podgórskich około 2 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę słonecznie. Temperatura maksymalna od 17 st. C, 18 st. C na północy kraju i w dolinach górskich do 22 st. C na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby, zmienny lub z kierunków wschodnich.

W stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Podmorskie trzęsienie ziemi na Krecie