Władza Prawa i Sprawiedliwości jest dziś wartością dla Polski – powiedział Lech Kaczyński na konferencji prasowej. Prezydent wymieniał przyczyny: spadek bezrobocia, wzrost płac, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Prezydent Lech Kaczyński na wniosek premiera odwołał Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa. Dymisja ma związek z aferą korupcyjną i aresztowaniem dwóch osób z otoczenia szefa Samoobrony. czytaj więcej

Wczoraj prezydent na wniosek premiera odwołał z rządu wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącymi resortu rolnictwa. Lech Kaczyński nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, jaki będzie rozwój wydarzeń. Zapewnił, że odwołanie Leppera nie było elementem realizacji planu politycznego. Dziś mówić o tym, co będzie jest zdecydowanie przedwczesne - podkreślił.

Prezydent na konferencji odniósł się także do obrażających go wypowiedzi szefa Radia Maryja. Jeśli wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, ujawnione przez „Wprost”, są prawdziwe, to znaczy, że o. Rydzyk już po raz trzeci obraził głowę państwa i jego żonę - stwierdził Kaczyński. Według niego, wypowiedzi duchownego stworzyły „poważny problem”, który musi być poruszony między państwem a Zakonem Redemptorystów.