Przed południem przyjadą do Poznania prezydenci Polski i Rosji. Taka wizyta wymaga zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa. Nie licząc pracowników Biura Ochrony Rządu, którzy dbają bezpośrednio o bezpieczeństwo samych gości, wszystkie ulice obstawiają poznańscy policjanci.

Już od wczoraj w mieście jest więcej patroli, a wszystkie ewentualne trasy przejazdu prezydentów są dokładnie obstawione. Ostateczna trasa przejazdu do końca będzie tajemnicą. Dla poznaniaków najlepiej byłoby więc zostawić samochody i przesiąść się do tramwaju czy autobusu. Te jednak też nie będą jeździć. Jeszcze nigdy w czasie wielu wizyt szefów różnych państw nie było takich obostrzeń i wymogów bezpieczeństwa przy jakich upierała się strona rosyjska.

Także wystawcy na targach mają poważne problemy z dostaniem się do swoich ekspozycji. Główne wejście na targi jest zamknięte. Od rana przy pozostałych ustawiają się ogromne kolejki. Każdy z gości i wystawców jest bardzo dokładnie kontrolowany. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wszystkim uczestnikom Forum Gospodarczego, w którym mają wziąć udział prezydenci, uda się na czas dostać do środka.

foto RMF

10:20