17 lat temu Polska uzyskała pełny dostęp do Internetu. 20 grudnia 1991 r. Stany Zjednoczone zniosły blokadę na połączenia komputerowe z naszego kraju. Za narodziny Internetu w Polsce uznawana jest data 17 sierpnia 1991 r. Wtedy z baraku przed Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego do Centrum Komputerowego Uniwersytetu w Kopenhadze dotarł pierwszy wysłany z naszego kraju e-mail.

Po 17 latach obecności naszego kraju w Internecie liczbę polskich internautów podaje się w milionach. Według ostatnich szacunków Eurostatu, na początku tego roku co drugi Polak mógł się nazywać internautą.

Internet w ciągu 17 lat stał się drugim pod względem znaczenia medium na świecie. Popularnością ustępuje jedynie telewizji. Również w Polsce jest podobnie. Internet to nie tylko informacje – to cała gałąź gospodarki. Choć od czasu uruchomienia pierwszego rachunku bankowego z dostępem przez Internet minęło zaledwie 17 lat, dziś 60 proc. internautów ma produkty finansowe, które kupili w sieci, a internetowy handel, wliczając w to aukcje internetowe, wart jest szacunkowo 12,8 miliarda złotych rocznie.

(PAP Life)