Jacek Kurski został w środę zatrzymany przy pomocy policyjnej blokady na trasie Gdańsk-Warszawa – dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Policja próbowała zatrzymać posła dwukrotnie, jednak ten tak bardzo spieszył się na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, że za pierwszym razem nawet nie zareagował na policyjne sygnały. To dowód na to, że trzeba zlikwidować immunitet poselski - skomentował sytuację Bronisław Komorowski.

Poseł Kurski mocno wystraszył policjantów konwojujących podejrzanego o poważne przestępstwa. Pędząc na światłach awaryjnych krajową „siódemką”, dosłownie przykleił się do tyłu radiowozu. Policjanci pomyśleli więc, że to próba odbicia bandyty i wezwali posiłki. Dopiero blokada koło Ostródy zatrzymała szarżującego posła.

Kiedy funkcjonariusze dopadli do samochodu, zabłyszczała przed nimi sejmowa legitymacja. Policjanci musieli więc puścić Kurskiego w dalszą drogę, bo chroni go immunitet. Nic specjalnego się nie stało. Zwykła kontrola - mówił Jacek Kurski reporterowi RMF FM:

Innego zdania są jednak policjanci. Mamy tu do czynienia z łamaniem prawa, które nie powinno mieć miejsca - powiedział Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej:

Na razie za to łamanie prawa Kurski nie odpowie, będzie miał jednak problem. Policjanci zrobili notatkę, którą prześlą marszałkowi Sejmu.