Sąd Rejonowy w Lublinie aresztował w sobotę policjanta podejrzanego o wykorzystanie seksualne zatrzymanej studentki. 32-letni Grzegorz K. miał dwukrotnie zgwałcić pijaną kobietę na komisariacie.

Sąd aresztował policjanta na trzy miesiące, ze względu na obawę matactwa i grożącą mu wysoką karę - stwierdził Marek Woźniak, zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

W poniedziałek w nocy patrol policji zatrzymał na ulicy pijaną studentkę lubelskiej Akademii Medycznej. Ponieważ kobieta nie podała policjantom swojego adresu, została przewieziona do policyjnej izby zatrzymań.

W środę studentka zgłosiła się do prokuratury i złożyła zawiadomienie o dwukrotnym zmuszeniu jej do stosunku płciowego przez policjanta, który pełnił w nocy służbę w izbie zatrzymań.

Śledczy uznali zeznania kobiety za wiarygodne. Studentka została dokładnie przesłuchana, szczegółowo opisała okoliczności zdarzenia i rozpoznała policjanta. Została także przebadana przez lekarza.

Prokuratura postawiła funkcjonariuszowi zarzut wykorzystania bezradności i doprowadzenie kobiety do obcowania płciowego. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat więzienia.