Polanica Zdrój to główny bohater weekendowych Faktów RMF FM. To niezwykłe miejsce na kurortowej mapie Polski od lat przyciąga do siebie rzesze turystów. Łagodny podgórski klimat i obfite źródła wód mineralnych stwarzają idealne warunki do wypoczynku i zadbania o zdrowie.

Leczy serce, żołądek i poprawia samopoczucie. To nie cudowny lek, ale woda, choć nie do końca taka zwykła. Do jej źródeł od ponad stu lat ustawiają się kolejki. To jedna z atrakcji dolnośląskiego kurortu. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Barbary Zielińskiej:

Warto zaznaczyć, że jeszcze jedną ważną zaleta tej wody jest szczególny wpływ na organizm nad ranem po spotkaniach towarzyskich. Wtedy może ona ulżyć w dolegliwościach męczących amatorów mocniejszych trunków. Kuracjusze i turyści mogą też od rana do wieczora korzystać z uroków sztucznej plaży:

Polanica Zdrój – raj dla mężczyzn

Na jednego mężczyznę przypada tu aż 9 kobiet. Oprócz czystego powietrza i leczniczej wody kurort słynie też z wakacyjnych i sanatoryjnych flirtów. Panowie w rozmowie z reporterką RMF FM nie ukrywają, że tutaj to panie zabiegają o ich względy:

Sanki przez cały rok

Nie dość, że na jednego mężczyznę przypada tam 9 kobiet, to jeszcze na sankach można jeździć przez cały rok. Tor saneczkowy oblegany jest przez dzieci i rodziców. W kolejce ustawiła się także nasza reporterka Barbara Zielińska i zjechała 450 metrów specjalna rynną: