Jak grzyby po deszczu pojawiają się doradcy finansowi, zawodowi, personalni, czy fitness. Tylko z usług doradców zawodowych rocznie korzysta ponad 230 tysięcy osób - głównie młodych. W Faktach RMF FM sprawdzamy dziś, co i w jaki sposób doradzają doradcy.

Reporter RMF FM Piotr Świątkowski wybrał się do doradcy życiowego:

W Europie działa co najmniej 26 tysięcy firm, którym wydaje się, że znają sposób na pomnożenie naszych oszczędności. Nasz reporter Krzysztof Kot z Lublina zapytał doradcę - jak przeżyć za półtora tysiąca w dobie kryzysu i jeszcze zaoszczędzić: Na pewno jest ciężko. Trudno mi na to odpowiedzieć - usłyszał. Gdzie doradca nie może - tam z pomocą przyszli mieszkańcy Lublina:

Coraz częściej Polacy korzystają również z usług doradców, pomagających poprawić sylwetkę. Skorzystał i Piotr Świątkowski, który wybrał się do doradcy fitness, Sabiny Bełchowskiej:

Nieocenioną pomoc może zaoferować doradca śłubny. Załatwi za nas wszelkie formalności, podpowie, jak i gdzie się ubrać, niemal poprowadzi do ołtarza. By się o tym przekonać, wrocławscy reporterzy RMF FM Barbara Zielińska i Maciej Stopczyk przez jeden dzień udawali narzeczonych:

Doradca ślubny wyciąga pomocną dłoń, ale wyciąga także... rękę po pieniądze. Trzeba mu zapłacić od 10 do 20 procent sumy, przeznaczonej na organizację całej weselnej uroczystości.