Platforma Obywatelska przedstawiła dziś swoją opinię na temat raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Zdaniem polityków PO, dokument został sporządzony i ujawniony z naruszeniem prawa i zawiera szereg błędów.

Choć posłowie Platformy mówili o naruszaniu prawa przy tworzeniu i ujawnianiu raportu Macierewicza, to o wnioskach do prokuratury nawet nie myślą: Jesteśmy go pewni, dlatego będziemy nad nim pracować. Dlatego go upubliczniamy. Na ostateczne kroki zawsze jest czas - mówią.

Platforma wciąż będzie nad raportem pracowała, bo jak mówi Marek Biernacki, raport będzie rozwijany: Dzisiaj do mnie przyszedł dokument od oficerów WSI, którzy też sporządzili podobny dokument i tam są nowe zupełnie informacje, których my nie mamy. Biernacki liczy, że skoro nierealne jest powołanie komisji śledczej, to raport PO trafi chociaż do komisji ds. służb specjalnych.

Prezydent Lech Kaczyński, wracając samolotem z Łotwy, powiedział, że nie zgadza się z krytyką zawartą w przygotowanym przez PO dokumencie. Prezydent uważa, że Platforma Obywatelska, przygotowując antyraport z weryfikacji WSI, przyjęła rolę obrońcy tego, co było patologiczne w trzeciej RP.