Niedzielny poranek będzie pogodny, ale chłodny. W północno-wschodniej części kraju można spodziewać się przygruntowych przymrozków – poinformowała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niedzielny poranek w większości kraju będzie pogodny.

Przy zbiornikach wodnych i zagłębieniach terenu mogą się utrzymywać mgły ograniczające widoczność do kilkuset metrów. Temperatura na wysokości dwóch metrów wyniesie od 2 stopni na Suwalszczyźnie przez 7 stopni w centrum kraju do 11 stopni w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju. We wschodniej części Mazur i na Suwalszczyźnie możliwe są przygruntowe przymrozki.

Po rześkim poranku niedziela zapowiada się naprawdę ładnie. Będzie dużo słońca i rozpogodzeń nawet w północnej części kraju, gdzie zachmurzenie będzie większe niż na południu - wyjaśniła Ewa Łapińska z IMGW. Jeżeli chodzi o temperaturę to najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie spodziewamy się maksymalnie 15 stopni Celsjusza, przez 17-19 stopni w centrum kraju i nad morzem po zachodnią część Polski, gdzie termometry wskażą około 20 stopni - dodała. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.