Roman Giertych i Andrzej Lepper - to politycy, którzy najbardziej stracili w oczach Polaków. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie RMF FM przez instytut badawczy MillwardBrown SMG/KRC, ponad 60% Polaków twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch lat przestało ufać liderom LPR-u i Samoobrony. Za to coraz większym zaufaniem cieszy się Kazimierz Marcinkiewicz.

Roman Giertych i Andrzej Lepper to politycy, którzy, według sondażu RMF FM, stracili zaufanie największej liczby Polaków w porównaniu do pozostałych osób, o które zostali zapytani respondenci. Ponad 60 proc. badanych twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch lat stracili zaufanie do tych polityków.

Polacy znów chcą PO-PiS-u, a na premiera wybraliby Kazimierza Marcinkiewicza - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie RMF FM przez instytut badawczy MillwardBrown SMG/KRC. Z sondażu wynika też, że PiS i PO dostałyby po równo: po 33 procent głosów. czytaj więcej

Kolejne w rankingu osób, które w ostatnich latach utraciły zaufanie Polaków, są dwie najważniejsze osoby w państwie: premier Jarosław Kaczyński (45 proc. negatywnych wskazań) i prezydent (43 proc. wskazań). Jednocześnie, co piąty respondent odpowiedział, że w ostatnich dwóch latach wzrosło jego zaufanie do premiera. W przypadku prezydenta jest to nieco mniej – 18 proc.

Podobnie jak w przypadku pytania dotyczącego najlepszych kandydatów na premiera, także i w pytaniu o zaufanie najwięcej pozytywnych wskazań otrzymał Kazimierz Marcinkiewicz: 36 proc. badanych twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyło się ich zaufanie do tego polityka. Jednocześnie 14 proc. uważa, że ich zaufanie spadło. Drugim z kolejności politykiem najczęściej wskazywanym w sondażu jako osoba, która zyskała zaufanie, jest Zbigniew Ziobro, który otrzymał pozytywne wskazania od 28 proc. osób uczestniczących w sondażu.