RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nastoletni "Spiderman" wpadł na Śląsku

Autor: Publikacja: Sobota, 25 czerwca (13:53) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

14-letni notoryczny złodziej zatrzymany przez policję w Siemianowicach na Śląsku. Chłopiec usłyszał od policjantów blisko 20 zarzutów. Okradał głównie firmy znajdujące się na terenie dawnej huty, wspinając się np. po piorunochronie.

Chłopiec wspinał się na piętra i wchodził przez okna. Balansował na gzymsach i parapetach albo wykorzystywał do wspinaczki piorunochron. I w ten sam sposób wynosił też łupy. Jak ustaliła policja, nikt mu nie pomagał.

W czasie jednego z takich włamań ukradł m.in. specjalistyczny sprzęt wart około 60 tysięcy złotych. Innym razem - ale też była to wspinaczka - okradł jednego ze swoich sąsiadów. W ten sposób działał przez kilka ostatnich miesięcy, aż wreszcie wpadł w ręce obserwujących go już od pewnego czasu policjantów.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: