Budżet państwa pomoże w odbudowie mostu Łazienkowskiego w Warszawie. Premier Ewa Kopacz złożyła deklarację, że przeznaczy na to pieniądze - poinformowała naszego dziennikarza rzecznik rządu Małgorzata Kidawa Błońska.

Warszawski ratusz bardzo wstępnie mówi, że koszt naprawy mostu może sięgnąć 100 milionów złotych. Ta kwota może się jednak zmienić.

Służby miejskie dopiero teraz zerwały ze zniszczonego mostu fragmenty nawierzchni. One trafią do analizy. Eksperci sprawdzą także, co kryje się pod jezdnią, czyli jak zniszczona jest sama konstrukcja mostu.

To badanie potrwa kilka dni i wtedy będzie można mówić o kosztach.

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa Błońska mówi jednak, że premier Ewa Kopacz już poprosiła ministra finansów, by ten znalazł źródło pieniędzy. Prawdopodobnie będzie to rezerwa resortu administracji.

Warszawa bez przeprawy aż do odwołania

Drugi pracujący dzień bez mostu Łazienkowskiego w Warszawie oznacza dla stołecznych kierowców długie minuty w korkach. Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Został ugaszony po 12 godzinach. Most zamknięto do odwołania. W poniedziałek władze stolicy poinformowały, że uszkodzenia są poważniejsze, niż się wydawało i na razie na moście nie będzie dopuszczony ruch pojazdów.

(j.)