To niezrozumiały i histeryczny atak na rząd Platformy Obywatelskiej - tak wypowiedzi prezydenckiego ministra Michała Kamińskiego komentuje szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. PiS zarzucił kancelarii premiera, że dla potrzeb walki politycznej przekazuje posłom Platformy ważne informacje. Minister Kamiński mówił nawet o tym, że rząd Tuska nadużywa władzy do celów politycznych.

Informacje, jakie posłowie PO otrzymują z kancelarii to tzw. przekaz dnia – zbór wszystkich ważnych, codziennych wydarzeń i przegląd prasy. Centrum Informacyjne Rządu przygotowuje je od dawna, robiło to także, gdy rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Ci, którzy przebrali się w ornat i na mszę ogonem dzwonią, wysyłali również do siebie przeglądy prasy i podobne opracowania - tłumaczył Sławomir Nowak. Koszt wysłania informacji to tyle co kliknięcie myszką - dodał.

Michał Kamiński mówił na konferencji prasowej, że instrukcje medialne dla posłów PO są analizowane pod kątem prawnym. Analizujemy czy część informacji, które wysyła rząd nie ma charakteru pomówień o naturze kryminalnej - poinformował Kamiński. W jego ocenie, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z nadużyciem władzy dla ewidentnych celów politycznych.

Według prezydenckiego ministra, celem dokumentów opłacanych przez podatnika i wytwarzanych w rządzie Donalda Tuska, jest zohydzanie i czarny PR przeciwko prezydentowi.