Po interwencji RMF FM Ministerstwo Zdrowia obiecuje zająć się sytuacją w łódzkim szpitalu imienia Kopernika. Do tej pory jeden z najważniejszych oddziałów nie ma podpisanego kontraktu na przyszły rok. Oznacza to, że jednostka laryngologiczno-onkologiczna będzie miała problemy z przyjmowaniem pacjentów.

Na początek ministerstwo będzie chciało ustalić, dlaczego nie doszło do podpisania kontraktu i jak to się stało, że finansowe szacunki zarządu szpitala i NFZ tak bardzo się od siebie różniły. To jest kwestia rozmowy z dyrektorem oddziału - mówi minister Jakub Szulc. Ze słów ministra wynika, że ta rozmowa z dyrektorem łódzkiego NFZ będzie bardzo poważna: Minister zdrowia sprawuje kontrolę nad NFZ-em w zakresie dostępności świadczeń.

Dlatego, jeśli wierzyć słowom przedstawicieli resortu zdrowia, pacjenci nie mają się czym martwić: Nie może dochodzić do sytuacji tego typu, że nagle z dnia na dzień świadczenia, które były dostępne, przestają być dostępne. To poważna deklaracja, a my sprawdzimy czy resort zdrowia dotrzymał danego słowa.