Łodzianie, którzy nie chcą marnować czasu w urzędzie, mogą skorzystać z usług zawodowych „staczy” i z ich pomocą np. zarejestrować samochód. Firma działa legalnie i chętnych nie brakuje. Taka usługa kosztuje 100 złotych i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Aby firma mogła za nas załatwić rejestrację, wystarczy przedstawić pełną dokumentację, wymaganą do zarejestrowania pojazdu. Potem trzeba podpisać pełnomocnictwo, zostawić dokumenty i pieniądze na rejestracje. Gdy wszystko gotowe dzwonimy do klienta i przyjeżdża po tablice - powiedział reporterce RMF FM, Agnieszce Wyderce przedstawiciel firmy.

Zaoszczędziłem czas, mają wszystkie dokumenty, na wszystkim się znają, więc nie było żadnego problemu – mówi jeden z zadowolonych klientów. Inny kierowca jest bardziej ostrożny i sprawy związane z własnym samochodem chce załatwić osobiście.

Z usług pomysłowych bezrobotnych korzystają zarówno dilerzy samochodowi, jak i prywatni klienci. Firma działa całkowicie legalnie, jest zarejestrowana i wystawia faktury. Szukać trzeba ich przy urzędzie. Do tej pory mężczyźni pracowali "na dziko". Od poniedziałku Tomek, Piotrek, Arek i Jarek prowadzą firmę. Interes kręci się na tyle dobrze, że „stacze” myślą o otwarciu biura w pobliżu wydziału komunikacji.