Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zbada laptopa Zbigniewa Ziobry - dowiaduje się RMF FM. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zdementował wczorajsze informacje o rzekomym zamknięciu sprawy zniszczonych komputerów byłego kierownictwa resortu. Zapowiedział także kolejne wnioski do prokuratury po kontroli wewnętrznej w ministerstwie.

Zawiadomienie w sprawie zniszczonego komputera byłego ministra sprawiedliwości zostanie złożone, gdy ABW wypowie się na temat zniszczeń komputera - czy mogło być celowe, czy też nie. Dodatkowo Ziobro na konferencji przyznał, że skasował twardy dysk w tym laptopie. W ten sposób mógł nielegalnie zniszczyć dokumenty służbowe.

Dlatego te dwie sprawy zostaną połączone najprawdopodobniej w jednym zawiadomieniu. Co do kontroli, jest jeszcze sprawa rzekomego niszczenia dokumentów przez gabinet polityczny ministra Ziobry. Jej wyniki mogą zakończyć się również wnioskami do prokuratury. Jest daleko idące prawdopodobieństwo, że rzeczywiście dokumenty były niszczone - mówi Ćwiąkalski i dodaje, że kontrola w resorcie ma się zakończyć za kilka dni.