Ryszard Krauze jest w trakcie podróży służbowej w Kazachstanie – dowiedział się nieoficjalnie RMF FM. Według tych niepotwierdzonych informacji prezes Prokomu ma zamiar w piątek wybrać się w sprawach służbowych do Chin.

Według jednego z jego bliskich współpracowników Krauze nie zamierza przerywać podróży, nie chce też na razie komentować ostatnich wydarzeń w Polsce.

Fakt, że Krauze od kilku tygodni jest w podróży biznesowej za granicą, potwierdził RMF FM rzecznik firmy Prokom S.A. Marek Zieleniewski. Nie chciał jednak podać konkretnego miejsca, w którym przebywa jego szef. Nie wiem, czy jedzie akurat w tej chwili do Chin. Wiem, że od 1 września udaje się na zasłużony urlop. Wcześniej był w Austrii, Szwajcarii, Rosji - powiedział Zieleniewski.

Można się więc spodziewać, że Ryszard Krauze w zaistniałej sytuacji nie będzie spędzał urlopu w Polsce, gdzie czeka na niego Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zatrzymanie jednego z najbogatszych Polaków stoi więc na razie pod znakiem zapytania.

Jak już informowaliśmy, prokuratura postawiła zarzut i nakaz aresztowania Krauzego. Nie jest znana jeszcze treść zarzutu dla biznesmena. Jak powiedział prokurator krajowy Dariusz Barski wiąże się ono ze sprawą przecieku z akcji CBA.