Prawdopodobnie jutro Włodzimierz Czarzasty z KRRiT przeniesie się do kierownictwa stowarzyszenia Ordynacka. Odejście Czarzastego to koniec ponurej epoki w dziejach polskich mediów.

Dla radia RMF działalność Czarzastego to gigantyczne straty wynikające z decyzji Rady o zakazie emisji popularnych programów lokalnych. Zlikwidowaliśmy gotowe studia, zwolniono 200 osób, ale zostały naiwne pytania. Jak to możliwe, aby przez 10 lat tego rodzaju praktyki były legalne, dopuszczalne i zgodne z prawem, a nagle przestały być zgodne z prawem?

Wielokrotnie prosiłem o wyjaśnienia ze strony pana Czarzastego i te wyjaśnienia pokazują, że ta sytuacja jest bardziej skomplikowana, niż się to pisze - próbował tłumaczyć Czarzastego prezydent.

Sytuacja była jednak prosta. Decyzje Krajowej Rady wprost zawierały uzasadnienia tego rodzaju, iż taka jest teraz polityka Krajowej Rady - przypomina prawnik RMF.

To była polityka osobliwa, Rada radziła komu, co i kto powinien sprzedać. Jeśli odmawiał – jak szef wałbrzyskiego Twojego Radia – dzwonił Czarzasty. Kiedy otrzymał odpowiedź, że decyzja nie będzie już przez nas zmieniona, poinformował, że nie chce mieć w związku z tą sprawą nic więcej do czynienia i oświadczył, że nie powinniśmy już więcej liczyć na jego pomoc. Od tamtej pory Włodzimierz Czarzasty jest przeciwnikiem Twojego Radia.

Sądy regularnie uchylały bezprawne decyzje zmanipulowanej przez Czarzastego Rady. Bym się dziwił, gdyby radio nie wystąpiło z żądaniem ochrony przez sąd tych pogwałconych praw – mówił stacjom szef Fundacji Helsińskiej.

Prezydent pocieszał: To, że to się dzieje na drodze prawnej, takie są rozstrzygnięcia, to jest bardzo prawidłowe. Rada powinna ponieść konsekwencje tego. Kiedy to jednak nastąpi, Czarzastego już tam nie będzie, bo będzie po miękkim lądowaniu, kierował Ordynacką.