Sejm zatwierdził wreszcie skład komisji, która ma wyjaśnić okoliczności porwania i śmierci biznesmena Krzysztofa Olewnika. Szefem komisji jednogłośnie wybrany został Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej. Zaprosimy państwa Olewników jako pierwszych - zapowiada poseł i dodaje, że członkowie komisji będą jeździć do Gdańska by zapoznawać się z aktami sprawy.

Rozmowa z rodziną zamordowanego biznesmena nie będzie poddana rygorom przesłuchania. Marek Biernacki proponuje raczej formę spotkania komisyjnego, podczas którego Olewnikowie przedstawią posłom swoje stanowisko:

Biernacki zapowiedział też, że członkowie komisji będą musieli jeździć do Gdańska i tam zapoznawać się z dokumentami dotyczącymi sprawy Olewnika. Będziemy też wtedy mieli bezpośredni kontakt z prokuratorami, którzy prowadzą sprawę, co jest bardzo istotne - powiedział Biernacki naszej dziennikarce:

Głosowanie nad powołaniem komisji śledczej poprzedziła ostra wymiana zdań. Poszło tradycyjnie o Antoniego Macierewicza. Choć PiS po wcześniejszych awanturach o certyfikat zgodził się na to, aby w komisji zastąpił go Andrzej Dera, to jednak przed samym głosowaniem trzeba było poużalać się jeszcze nad odrzuceniem tak znakomitej kandydatury i poskarżyć na Platformę która szantażem, podstępem wymusiła rezygnacje Macierewicza łamiąc zasady demokracji.

W roli skarżącego, jak zwykle malowniczo występował Jacek Kurski: Prawo i Sprawiedliwość nie pozwoli na to, żeby być breloczkiem Platformy Obywatelskiej, od której zależałoby przyznanie tego certyfikatu. Koniec, kropka. Koniec i kropka miały miejsce kilka minut później, kiedy to posłowie przegłosowali skład komisji.

Za wyborem składu komisji opowiedziało się 390 głosujących posłów, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Klub PO w komisji reprezentować będą: Marek Biernacki, Grzegorz Karpiński i Paweł Olszewski. Andrzej Dera i Zbigniew Wassermann będą reprezentować w komisji śledczej klub PiS, Leszek Aleksandrzak - Lewicę, a Edward Wojtas - PSL.

W piątek, po głosowaniach, planowane jest pierwsze posiedzenie komisji, na którym wybrane zostaną jej władze. Biernacki ma być rekomendowany na stanowisko przewodniczącego.