Andrzej Dera będzie nowym kandydatem PiS do komisji śledczej do sprawy Olewnika. Według nieoficjalnych informacji dotychczas typowany przez Prawo i Sprawiedliwość Antoni Macierewicz wycofał się z kandydowania.

Do godz. 20 klub Prawa i Sprawiedliwości ma czas na zgłoszenie nowego kandydata do komisji śledczej w sprawie Olewnika. Prezydium Sejmu wykreśliło z listy kandydatur na śledczych Antoniego Macierewicza, na którego nie zgadzała się Platforma Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się za to... czytaj więcej

PiS zależy na tym, aby komisja śledcza do zbadania okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika rozpoczęła prace - powiedział dziennikarzom rzecznik klubu PiS

Mariusz Kamiński, uzasadniając wycofanie kandydatury Antoniego Macierewicza i zgłoszenie w jego miejsce Andrzeja Dery.

Na Macierewicza od początku nie zgadzała się Platforma Obywatelska, z listy kandydatów skreśliło go Prezydium Sejmu. PiS Mariusz Kamiński ocenił, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski postawił PiS pod ścianą.

Według niego bowiem, jeśli kandydatura Macierewicza nie zostałaby wycofana, to dwa miejsca w komisji przysługujące PiS, przypadłyby pozostałym ugrupowaniom, w tym PO. Kamiński ocenił, że Dera jest doskonale przygotowany do pracy w komisji.