Kolejny proces w sprawie łódzkich „łowców skór” rozpocznie się 17 kwietnia. Na ławie oskarżonych zasiądzie 5 byłych pracowników pogotowia, w tym troje lekarzy oskarżonych o przyjmowanie pieniędzy od zakładów pogrzebowych za informacje o zgonach pacjentów.

Według prokuratury w sumie przyjęli prawie 150 tysięcy złotych. Wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia.

Zapadły wyroki w procesie „łowców skór”. Dożywocie i 25 lat więzienia to kary dla dwóch byłych sanitariuszy. Dwaj lekarze, oskarżeni o narażenie życia i nieumyślne spowodowanie śmierci kilkunastu osób, zostali skazani na 6 i 5 lat pozbawienia wolności. czytaj więcej

Będzie to drugi proces w ujawnionej przed pięcioma laty aferze "łowców skór" w łódzkim pogotowiu. W styczniu Sąd Okręgowy w Łodzi skazał nieprawomocnym wyrokiem dwóch byłych sanitariuszy łódzkiego pogotowia oskarżonych o zabójstwa pięciu pacjentów na dożywocie i 25 lat więzienia. Dwóch byłych lekarzy pogotowia oskarżonych o narażenie życia 14 pacjentów, którzy zmarli, zostało skazanych na 5 i 6 lat więzienia. Sąd na 10 lat zakazał im także wykonywania zawodu.

Cała czwórka była także oskarżona o przyjmowanie pieniędzy za informacje o zgonach pacjentów. Sąd wymierzył im za to kary od 2 do 3 lat więzienia, zmieniając kwalifikację z łapownictwa na złamanie tajemnicy zawodowej i oszustwo polegające na doprowadzanie rodzin pacjentów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.